MS Teams i platforma MS Office 365

Wszyscy uczniowie i nauczyciele uzyskali bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Offce 365 Education w wersji online. Nie wymaga żadnych opłat i jest w pełni legalny. Zawiera wiele narzędzi do tworzenia dokumentów, ich wymiany, pracy zdalnej oraz prowadzenia zajęć online.

Dostępne jest m. in. narzędzie Microsoft Teams – umożliwiające współpracę i komunikację online pomiędzy nauczycielem a klasami. Tę aplikację można pobrać na własny komputer lub pracować online (zalecana przeglądarka Chrome).

Jakie możliwości daje pakiet Office 365 dla edukacji?

Możemy:
– prowadzić lekcje online w czasie rzeczywistym, nagrywać lekcje w dowolnym czasie i udostępniać klasom
– udostępniać pliki dla klasy
– wstawiać zadania do wykonania, zlecać ich wykonanie w określonym czasie i oceniać je
– komunikować się z klasą poprzez czat
– planować spotkania z klasą poprzez kalendarz
– tworzyć testy online na czas do wykonania
– korzystać za darmo z aplikacji Microsoft, w tym Office jak Word, Excel, PowerPoint i pozostałych, jak np. do języków obcych Quizlet czy matematyki, korzystać z darmowego dysku w chmurze OneDrive, poczty elektronicznej i wielu innych

Jak zalogować się na konto?

Wychowawcy przekażą uczniom login oraz hasło do logowania się. Hasło uzyskane od nauczyciela należy zmienić na własne przy pierwszym logowaniu. System wymusza dokonanie zmiany.

Gdzie się logować?

Strona logowania: https://office.com

Jak się zalogować? Obejrzyj prezentację:

Jak działa Microsoft Teams?

Kilka ważnych informacji:

1) Loginy i hasła do konta pierwszoklasiści otrzymają od wychowawców.
2) Proszę zalogować się do MS Teams, sprawdzić funkcjonalność platformy i całego pakietu.
3) W przypadku trudności w założeniu konta proszę o kontakt z wychowawcą lub  administratorem platformy – P.Kowalczyk
4) Może się zdarzyć, że platforma będzie w niektórych momentach przeciążona. Jest to niestety dziś normalny proces z uwagi na przeciążenie wielu systemów. Z tej platformy korzysta wiele szkół w Polsce.
5) Nauczyciele utworzą zespoły, czyli własne przedmioty w określonej klasie. Uczniowie dołączają do zespołu poprzez wygenerowany kod od nauczyciela. Nauczyciele będą Wam sukcesywnie przekazywali kody poprzez wiadomość na dzienniku elektronicznym.
6) Kategorycznie zabrania się uczniom tworzenie nowych grup na platformach.
7) Zabrania się wykorzystywania wizerunku nauczyciela prowadzącego lekcję online bez jego zgody.

8) Zasady funkcjonowania i użytkowania platformy regulują zarządzenia dyrektora szkoły i oddzielne regulaminy wewnętrzne liceum.