Młodzi wykładowcy – podsumowanie projektu „Akademicki Ośrodek Politechniki Łódzkiej dla młodzieży szkolnej szczególnie uzdolnionej”

Tegoroczni maturzyści z klasy IIIA zaprezentowali w zeszłą środę owoce współpracy z Politechniką Łódzką. Gościliśmy w naszym liceum pracowników uczelni i jednocześnie koordynatorów projektów, którzy wraz z uczniami szkoły wysłuchali i obejrzeli przygotowane prezentacje.

Pierwsza z nich powstała w wyniku tygodniowego pobytu klas matematyczno-fizycznych na Politechnice Łódzkiej. Zdobyta wówczas wiedza pozwoliła uczniom rozwiązać kilka zadań z zakresu geometrii analitycznej oraz optymalizacji. Druga grupa uczniów opowiedziała o przeprowadzonym na uczelni projekcie badawczym dotyczącym wyznaczania stałej Plancka na podstawie charakterystyk diod elektroluminescencyjnych. Skonstruowane przez nich urządzenie służące zobrazowaniu tego zagadnienia przysłuży się nowym studentom Politechniki jako materiał dydaktyczny.
Uczniowie złożyli także podziękowania na ręce opiekunów projektu, którymi byli wykładowcy Politechniki Łódzkiej: dr inż. Agnieszka Niedziałkowska oraz dr inż. Janusz Tomaszewski. Maturzyści zachęcili młodszych kolegów do zaangażowania we współpracę z Politechniką Łódzką, która od kilku lat otwiera licealną młodzież na nowe możliwości.