Mikołajki inaczej niż zwykle

Mikołaje są wśród nas – pomoc dla schroniska

Czas przedświąteczny skłania nas do dzielenia się z innymi. Najczęściej obdarowujemy członków rodziny, przyjaciół, ludzi, którzy są dla nas ważni.

Stajemy się także wrażliwsi na krzywdę innych i w tym szczególnym czasie częściej pomagamy potrzebującym. Uczniowie klasy IIB postanowili rozszerzyć przedświąteczną pomoc na przyjaciół, których sam człowiek potraktował bezdusznie i  okrutnie – na zwierzęta ze schroniska.

Zorganizowali zbiórkę pieniędzy w szkole i zakupili karmę dla psów i kotów – podopiecznych schroniska na ul. Marmurowej w Łodzi.  Prezent od uczniów naszej szkoły został dostarczony na miejsce na tydzień przed świętami, w Mikołajki. Uczniowie już drugi raz zamiast kupować sobie prezenty – obdarowali nimi zwierzęta.  Za ten gest otrzymali podziękowanie od pracowników schroniska.

W zbiórkę pieniędzy  włączyły się klasy: 1A, 1C, 1D, 2A, 2B, 3C i 3D. Serdecznie dziękujemy!

Prezent na Mikołajki

Po dostarczeniu darów do schroniska przyszedł czas na prezent dla uczniów. Tradycją klasy IIB stało się świętowanie Mikołajek na lodowisku. Podobnie jak rok temu, uczniowie aktywnie spędzali czas na łyżwach. Przez godzinę można skutecznie się odstresować, zapomnieć o szkole i spalić zbędne kalorie. Atrakcja warta polecenia.