Maturzyści w laboratorium Wojskowej Akademii Technicznej

To była cenna lekcja dla wszystkich maturzystów Liceum Ogólnokształcącego, którzy zamierzają studiować nauki medyczne i przyrodnicze. 4 kwietnia grupa uczniów z klasy o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką Pani Mirosławy Kuźnickiej i Pani Doroty Witaszczyk odwiedziła Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

Celem wyjazdu były zajęcia wzmacniające potencjał naukowy przed maturą. Specjalnie dla poddębickich maturzystów zaplanowano cykl zajęć warsztatowych w laboratorium wydziału chemii, prowadzonych przez pracowników uczelni oraz studentów z koła naukowego. Spotkanie było możliwe dzięki patronatowi, który Wojskowa Akademia Techniczna sprawuje nad poddębickim Liceum Ogólnokształcącym.

Uczniowie pracowali w trzech zespołach, wykonywali doświadczenia z chemii organicznej, badali właściwości metali oraz właściwości kwasów i wodorotlenków. Licealiści mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy – samodzielnie wykonywali doświadczenia, stawiali hipotezy, analizowali objawy, co stanowiło skuteczną i praktyczną formę zdobywania i utrwalania wiedzy. Jesteśmy pewni, że to zaprocentuje w majowych wynikach ich egzaminów!