Maturzyści na Politechnice Łódzkiej

W ramach patronatu CNMiF Politechniki Łódzkiej uczniowie klas maturalnych o profilu matematyczno-fizycznym uczestniczyli w zajęciach z matematyki i fizyki prowadzonych przez pracowników naukowych PŁ. W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach zdalnych, gdzie poznali sposoby liczenia pochodnych złożonych oraz ich wykorzystanie w zadaniach.

Następnego dnia zajęcia odbyły się stacjonarnie, na Wydziale FTiMS w Łodzi. Uczestniczyliśmy w zajęciach z matematyki, które podobnie jak dnia poprzedniego, poprowadziła Pani dr inż. Agnieszka Niedziałkowska. Tym razem poznaliśmy tajemnice liczb zespolonych.

Kolejny wykład połączony z pokazami przeprowadził Pan dr inż. Rafał Ledzion a dotyczył on akustyki i jej zastosowania.

Licealiści mieli także możliwość poznania struktury PŁ, sposobów rekrutacji, a także mogli zwiedzić uczelnię.