Maturzyści na lekcjach chemii w terenie

Dwie klasy maturalne – IIIB i IIID uczestniczyły w lekcjach chemii w terenie. W ramach współpracy z firmą K-Flex Wielenin uczniowie mogli przekonać się w praktyce, w jaki sposób produkuje się materiały ze spienionego kauczuku do izolacji termicznej i akustycznej.

K-Flex to firma oferująca izolacje techniczne z kauczuku syntetycznego przeznaczone dla: chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji, ogrzewnictwa w tym techniki solarnej, instalacji sanitarnych, przemysłowych, chemicznych oraz instalacji gazów technicznych. W ofercie K-Flexu znajdują się także materiały do walki z hałasem i innych wszechstronnych zastosowań akustycznych.

Maturzyści zwiedzili także Geotermię Uniejów, gdzie uzyskali informacje o Uniejowskim skarbie przyrody, którym jest woda geotermalna. Jest to pozornie zwyczajna woda podziemna zgromadzona w warstwach skalnych pod powierzchnią ziemi. Wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami – temperaturą, mineralizacją i składem chemicznym. Uczniowie dowiedzieli się o pochodzeniu, składzie i właściwościach, a także możliwych zastosowaniach wody termalnej.