Marszowym krokiem w mury liceum!

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach zawarło porozumienie o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Łodzi.

Umowę podpisali Komendant WKU ppłk. Wiesław Jaskulski oraz Dyrektor Szkoły Jarosław Terlecki. Współpraca będzie polegała na upowszechnianiu edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej. Szkoła zobowiązała się do zapoznania uczniów z historią i tradycją Oręża Polskiego, a partnerzy do prowadzenia zajęć szkoleniowo-informacyjnych. Na spotkaniach opowiedzą między innymi o strukturze polskiej armii, zasadach rekrutacji do wojska oraz na uczelnie wojskowe.

Po nawiązaniu współpracy z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie to kolejny krok zmierzający do uatrakcyjnienia zajęć prowadzonych w pionie wojskowym poddębickiego ogólniaka. Młodzież w ramach umowy z WAT–em uczestniczy w ciekawych zajęciach praktycznych. W tym roku szkolnym uczniowie mieli już okazję obejrzeć symulację wypadku samochodowego, a także dowiedzieć się jak wygląda ostatnie 10 sekund życia człowieka.

Licealistów szczególnie zainteresowała możliwość poznania konstrukcji najnowocześniejszej broni palnej. Pod czujnym okiem instruktora uczą się technik strzeleckich. Na specjalnych zajęciach ze sztuk walki mają okazję poznać tajniki samoobrony. Jeśli chcesz łączyć naukę z praktycznym przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych i masz w sobie zadatki na prawdziwego żołnierza, zapraszamy do klas o profilu wojskowym w nowym roku szkolnym 2017/2018.