Marcelina finalistką ogólnopolskiego konkursu chemicznego

Uczennica klasy IIC, Marcelina Kądziela jest finalistką XXIII edycji Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza! Marcelina znalazła się wśród 28 uczniów z całej Polski zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu. A pierwszy etap, w którym brało udział aż 150 uczestników, pokonała śpiewająco. Tym samym zagwarantowała już sobie indeks na Politechnice Warszawskiej.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań chemią uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak również porównanie poziomu wiedzy chemicznej między poszczególnymi uczestnikami zawodów. Finaliści zmagali się 4 marca w Płocku z częścią pisemną (180 min.) oraz częścią laboratoryjną (120 min.).

Marcelina przygotowywała się do udziału w konkursie pod okiem Pani Mirosławy Kuźnickiej.

Gratulujemy!