Maraton Pisania Listów

Nasze liceum znalazło się wśród innych ponad 800 miejsc w Polsce, które dołączyło do akcji Amnesty International Polska Maraton Pisania Listów. Łącznie napisaliśmy 125 listów w obronie czterech bohaterek i zwróciliśmy tym samym uwagę na łamanie praw człowieka na całym świecie.

Edukacja praw człowieka ogrywa ważną rolę w szkole, stąd działania mające na celu przekazywanie wiedzy o prawach człowieka, kształtowanie postaw im sprzyjających oraz budowanie umiejętności podejmowania działania w ich obronie są bardzo cenne. Maraton Pisania Listów jest jednym ze sposobów pozwalających aktywnie zaangażować się w działania na rzecz praw człowieka.

Z inicjatywy Rzeczników Praw Ucznia i dzięki materiałom dostarczonym przez Amnesty International Polska  uczniowie naszej szkoły mogli napisać listy w obronie osób, których podstawowe prawa zostały zakwestionowane. Jest to swoisty apel do władz w danym państwie oraz list solidarności z osobami, których prawa są łamane.

Akcja Maraton Pisania Listów, która organizowana jest w Polsce od 2001 roku, przynosi wiele pozytywnych efektów. Ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele a często złe prawo jest zmieniane.

One Comment