Mamy Laureata XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

20 kwietnia w Łodzi odbył się kolejny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIB – Wiktor Cieślak, który po przejściu eliminacji szkolnych, zakwalifikował się do udziału na szczeblu wojewódzkim olimpiady.

Łódzki etap odbywał się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego i składał się z dwóch części. Pierwsza tura polegała na rozwiązywaniu testu pisemnego. 12 osób, które uzyskały największą ilość poprawnych odpowiedzi, mogło przystąpić do drugiego etapu czyli ustnych odpowiedzi przed Komisją Olimpiady na sześć wylosowanych pytań.

Nasz przedstawiciel świetnie poradził sobie z trudnymi pytaniami i będzie reprezentował okręg łódzki w etapie centralnym, który odbędzie się w pierwszy weekend czerwca w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim!