Liceum na Majówce

26 maja uczestniczyliśmy w I Powiatowej Majówce, która rozpoczęła się dniem otwartym naszej szkoły. Na początku w murach naszego liceum przeprowadzaliśmy zajęcia pokazowe.

Licealiści wraz z nauczycielami prezentowali m.in. lekcje otwarte z chemii, języka polskiego i języków obcych oraz informatyki. Przekazywano informacje o specyfice każdego profilu i kierunkach studiów, które są możliwe dzięki nauce w klasie o danej specjalności.

Kolejnym punktem programu była promocja szkoły na boisku przy ZSP. Dla najmłodszych przygotowaliśmy malowanie twarzy, tatuaże i warkoczyki. Dla starszych dzieci atrakcją był pokaz robotyki, można było zagrać melodie na jabłkach z wykorzystaniem płytki makey makey czy obejrzeć ruchy lego słonia. Uczniowie z pionu wojskowego przeprowadzali pokaz pierwszej pomocy. Była także możliwość, by zajrzeć do kronik naszej szkoły. Ta atrakcja okazała się interesująca szczególnie dla – dorosłych już – absolwentów liceum.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Majówki (fot. Ireneusz Kosecki):