Licealistki w V edycji ogólnopolskiego konkursu

Olimpiada Solidarnosci

Aż 3000 uczniów z całego kraju zgłosiło się do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Do drugiego etapu w województwie łódzkim zakwalifikowało się 50 uczestników. Wśród nich znalazły się uczennice kl. IIF, realizującej rozszerzoną podstawę programową z języka polskiego i historii: Sandra Brzezińska i Kornelia Cedrych.

Egzamin polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990. Olimpiada Solidarności to obecnie jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich konkursów w Polsce. Poziom jest bardzo wysoki, a uczestnicy, którzy osiągną wynik z testu powyżej 50% mogą być naprawdę zadowoleni z siebie. „Bardzo chcielibyśmy, by zostało to docenione przez przedstawicieli władz samorządowych oraz nauczycieli” – powiedziała Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, która jest organizatorem i pomysłodawcą „Olimpiady Solidarności”. Poddębickie uczennice znalazły się wśród osób, które uzyskały taki wynik. Gratulujemy!

Dla Sandry historia najnowsza jest najciekawszym okresem w historii Polski. Kornelia potraktowała udział w konkursie jako powtórzenie do matury. Wykorzystała tę okoliczność do sprawdzenia swojej wiedzy na tle uczniów innych szkół.