Licealistki w międzynarodowym projekcie badawczym

18 lutego uczennice klasy IIC – Izabela Jarek, Patrycja Owczarek oraz Dagmara Kowalska pod opieką p. Doroty Witaszczyk wzięły udział w inauguracji kolejnej edycji edukacyjnej części międzynarodowego projektu badawczego Mechanistyczna analiza ilościowa odporności roślin z rodzaju Brassica poprzez asocjacyjną transkryptomikę w programie ERA-CAPS.

Podczas spotkania wysłuchały wykładu na temat znaczenia rozwoju badań nad patogenami roślin uprawnych oraz zostały wprowadzone w tematykę badań prowadzonych przez Katedrę Genetyki Ogólnej, Biologii Molekularnej i Biotechnologii Roślin, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Uczennice LO w Poddębicach znalazły się w gronie 15 uczniów wybranych z pięciu renomowanych liceów województwa łódzkiego.

Uczestnicy projektu mogli się wzajemnie poznać uczestnicząc we wspólnych zajęciach laboratoryjnych. Podczas pierwszych zajęć w laboratorium uczniowie izolowali DNA z pietruszki. Zajęcia laboratoryjne zrobiły na uczennicach z Poddębic ogromne wrażenie. Dziewczyny mogły na własne oczy zobaczyć wyizolowane DNA, pracować z oryginalnymi odczynnikami i na nowoczesnym profesjonalnym sprzęcie.

Być może udział w tym projekcie pozwoli uczennicom wybrać najlepszy dla siebie kierunek studiów i skieruje ich losy na ścieżkę kariery naukowej…
Kolejne spotkanie już za miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code