Licealiści w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Między nauką związaną z przedmiotami szkolnymi, licealiści znajdują też czas na udział w konkursach z innych dziedzin wiedzy. Nie tylko udział, ale i zwycięstwo! Taka właśnie sytuacja miała miejsce w przypadku kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom, w którym brało udział 31 uczestników.

Uczniowie musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Wsród uczniów szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się nasi przedstawiciele: Klaudia Modrzejewska, Filip Kowalczyk i Natalia Grudniak.

Ale to nie koniec zmagań! Kolejny – powiatowy etap Turnieju już wkrótce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.