Licealiści na uniwersytecie – warsztaty chemiczne

Poprzez doświadczenia uczymy się najefektywniej, gdyż poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami. Dlatego też, dbając o wszechstronny rozwój uczniów klas biologiczno – chemicznych Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, w ramach współpracy i patronatu z Uniwersytetem Łódzkim, nasza szkoła organizuje wyjazdy na zajęcia laboratoryjne przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Wydziału Chemii w/w uczelni.

28 marca uczniowie klas IIIC, IIID oraz IC w laboratorium chemii nieorganicznej pod opieką studentów i wykładowców wykonywali doświadczenia i poczuli się jak prawdziwi chemicy. Cenna lekcja oraz nowe umiejętności i znajomości zaprocentują na majowych egzaminach i pomogą w wyborach kierunków studiów.