Licealiści na ratunek Ziemi

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na „Sprzątanie Świata”. Na szczęście pogoda dopisała, choć dzień wcześniej padał rzęsisty deszcz. W akcji uczestniczyli uczniowie klas – IIc i IId. Naładowani pozytywną energią dzielnie walczyli z leżącymi na poboczach i w przydrożnych rowach śmieciami.

W kilkunastu dużych i kilkudziesięciu małych workach znalazły się foliowe torby, plastikowe i szklane butelki, opakowania po jogurtach i inne odpady. Tym razem udało się znaleźć nie tylko śmieci, ale i grzyby, które dosłownie wysypały po ostatnich opadach. Po udanej akcji zadowoleni i dotlenieni uczniowie wrócili do szkoły.

Jednak nadal aktualnym pozostają pytania: Jak długo takie akcje będą jeszcze potrzebne? Czy nadejdzie czas, że na poboczach i w lesie nie będzie wreszcie śmieci?