Licealiści finalistami IX edycji Konkursu Matematycznego

To już IX edycja Konkursu Matematycznego adresowanego do uczniów szkół imienia gen. Sylwestra Kaliskiego oraz szkół objętych patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Ponieważ nasza szkoła należy do tej drugiej grupy – także i my stawiliśmy się w marcu na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Celem Konkursu im. gen. Sylwestra Kaliskiego jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie młodych talentów, stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki,

W pierwszej części finału uczniowie rozwiązywali 3 zadania problemowe, zaś w części drugiej odpowiadali na 10 pytań testowych. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klasy 3A: Anita Pyciak zajmując 18 miejsce i Michał Cieślikowski plasujący się na miejscu 45. To dobry wynik zważywszy na fakt, że w eliminacjach przeprowadzonych w 61 szkołach w grudniu 2017 wzięło udział ponad 1100 uczestników, z których 99 zakwalifikowało się do finału.

Gratulujemy!