Licealiści dla środowiska

W piękny słoneczny dzień, 25 kwietnia, uczniowie klasy IB wzięli udział w akcji „1000 drzew na minutę” i pod czujnym okiem leśników zasadzili ok. 1000 młodych sadzonek buka na terenie Leśnictwa Napoleonów.

Po krótkim instruktażu, jak należy prawidłowo zasadzić sadzonkę, dobrali się w pary i przystąpili do pracy. Każda para posadziła ok. 30 drzewek.

Po skończonej pracy miło spędzili czas przy ognisku posilając się pieczonymi kiełbaskami. Drugie śniadanie „pod chmurką” smakowało wyjątkowo. Dla uczniów był to mile spędzony czas, mogli na chwilę oderwać się od szkoły, porozmawiać, pośmiać się, pożartować.

Był również czas na rozmowę z leśnikami. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji o funkcjonowaniu nadleśnictwa i o pracy leśników, a także o roli lasu w gospodarce kraju. Być może znajdą się wśród nich przyszli następcy obecnych pracowników lasu.