Lekcje poza szkołą

W niekonwencjonalnych lekcjach wzięli udział uczniowie klas – Ia i IIa. 21 listopada dzień nauki trwał dłużej niż zwykle. Zaczęło się od lekcji polskiego w Teatrze Powszechnym w Łodzi, gdzie licealiści zgłębiali tajniki scenicznego humoru.

Kolejna lekcja, z zakresu fizyki i astronomii, odbyła się w łódzkim planetarium, a uczniowie nie tylko mogli obserwować zimowe niebo i jego konstelacje, ale poznali także tajemnice kosmicznych „czarnych dziur”, oglądając symulacje wyglądu tych niezwykłych miejsc Wszechświata.
Ostatni etap intensywnego dnia nauki to zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, które mieści 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczych.