Lekcja w teatrze i na Uniwersytecie Łódzkim

W atrakcyjnych i nietypowych lekcjach języka polskiego wzięli udział uczniowie klas IIIA i IIID. 4 grudnia w Łódzkim Domu Kultury obejrzeli spektakl wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia „Świat Bruna Schulza”.

Sztuka, utrzymana w poetyce snu, pozwoliła poczuć atmosferę prowincjonalnego, rodzinnego miasteczka pisarza i poznać świat opisany w jego utworach.

Kolejne zajęcia odbyły się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego i zostały poświęcone polskiemu nobliście, W.S. Reymontowi. Uczniowie zwiedzili również nową siedzibę Wydziału Filologicznego i zapoznali się z jego ofertą edukacyjną.