Konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem – spotkania z przedstawicielką Policji

W ramach cyklu zajęć poświęconych odpowiedzialności prawnej nieletnich uczniowie klasy 1B i 1E uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielką Policji – starszą sierżant Małgorzatą Rzepecką.

Funkcjonariuszka opowiadała o konsekwencjach zachowań niezgodnych z prawem, zarówno tych krótko jak i długoterminowych oraz podawała przykłady przejawów demoralizacji młodych ludzi.

Omówione zostały również zasady bezpieczeństwa korzystania z Internetu i konsekwencje zachowań na portalach społecznościowych. Na koniec można

Uczniowie dyskutowali, wyrażali swoje opinie i zwiedzali pomieszczenia Komendy Powiatowej Policji. Można też było zasiąść za kierownicą policyjnego auta.