Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę! – konkurs w Leźnicy Wielkiej

wojtek_konkurs

W dniu 5 marca 2018 roku odbył się w Leźnicy Wielkiej Finał Regionalny konkursu „Żółnierze wyklęci obudźcie Polskę!”. Do finału wojewódzkiego awansował uczeń naszego liceum Wojciech Doniak z klasy III F.

Naszą szkołę oprócz Wojtka reprezentowała jeszcze Karolina Patora. Walka o główną nagrodę odbędzie się w Łodzi w dniu 27 marca br. Będziemy trzymać kciuki!

W czasie, gdy komisja sprawdzała prace uczniów młodzież wraz z opiekunami, zwiedzała jednostkę wojskową: Ośrodek Szkolenia Areomobilno Spadochronowego, wieżę lotniska wojskowego, izbę pamięci jednostki, mogła porozmawiać na temat wyposażenia żołnierzy i zasiąść za sterami średniego śmigłowca MI 8 konstrukcji radzieckiej wchodzącego w skład Wojsk Lądowych 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Śmigłowce używane były podczas misji humanitarnej ONZ w Etiopi, w latach 2003-2008 w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku, a od roku 2008 w kontyngentach w Afganistanie i Czadzie.