Konkurs szkolny „Matematyka w obiektywie” rozstrzygnięty!

Mimo szalejącej dookoła pandemii nasi uczniowie są bardzo aktywni. Nie tylko uczą się zdalnie, piszą klasówki i zaliczają kolejne testy, ale także rozwijają swoje zainteresowania i pasje.

Na początku roku szkolnego, w ramach Międzynarodowego Konkursu „Matematyka w obiektywie” zorganizowaliśmy etap szkolny tego konkursu. Uczniowie mieli zrobić zdjęcia, którym trzeba było nadać tytuł matematyczny. Dzięki temu powstały bardzo ciekawe projekty, które zmieniły charakter oglądanego zdjęcia. Otrzymaliśmy prace, na których elementy przyrody czy przedmioty codziennego użytku stały się obiektami lub pojęciami matematycznymi.

Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego wyłoniła zwycięzców. Oto laureaci konkursu:

I miejsce – Wiktor Dziedzic, klasa 2b SL

II miejsce – Wiktoria Kubiak, klasa 2a SL

III miejsce – Piotr Greszko, klasa 2b NL

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!!

Oto nagrodzone prace:

Od lewej: I miejsce – „Kąt ostry”, II miejsce – „Ślimak Teodorosa w układzie współrzędnych”, III miejsce – „Liczba ani pierwsza, ani złożona”

Oto pozostałe prace laureatów.

Wiktor Dziedzic, tytuły zdjęć od lewej: „III”, „Okręgi rozłączne wewnętrznie”, „Podobieństwo figur”, „Półprosta”, „Zbiory liczb naturalnych”

Wiktoria Kubiak, tytuły zdjęć od lewej: „Punkty na prostych równoległych”, „Geometria na szlaku”, „Kot prosty”, „Powietrzna symetria”

Piotr Greszko, tytuły zdjęć od lewej: „Trójkąt prostokątny”, „1/3”, „Trójkąt równoramienny”, „Romb w równoległoboku”, „Proste równoległe”

Oto prace pozostałych uczestników konkursu:

Martyna Kaźmierczak, klasa 2a NL, tytuły zdjęć od lewej: „Kąt słońca”, „Symetria”

Roksana Wiśniak, klasa 2a NL, tytuły zdjęć od lewej: „Prosta”, „Krzywa”

od lewej: Oskar Tarcz, klasa 2b NL „Wykres kołowy”, Witold Maniak, klasa 1b „Balansowanie na trapezie”