Kolejna wizyta gimnazjalistów w LO

Po udanej wcześniejszej wizycie, podczas której gimnazjaliści zgłębiali tajniki przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki i informatyki, przyszła kolej na zajęcia bloku przyrodniczego. 7 grudnia uczniowie poddębickiego gimnazjum brali udział w licealnych warsztatach z chemii, biologii i geografii.

Uczniowie poznawali negatywne skutki działalności człowieka na środowisko naturalne na przykładzie klęski ekologicznej Jeziora Aralskiego. Na zajęciach z biologii gimnazjaliści zawierali bliższą znajomość z mikroskopem, poznając jego budowę, oglądając trwałe preparaty mikroskopowe i samemu je tworząc. Pracownia chemiczna przywitała ich spotkaniem z prawdziwymi żywiołami. Młodzież brała udział w doświadczeniach z kolorowymi płomieniami i ognistymi kulami, pożarem bez ognia, cieczą Newtona i erupcją wulkanu.

Oczywiście można było także poznać ofertę edukacyjną liceum, zadać nurtujące pytania i zorientować się na temat możliwości kontynuowania nauki na uczelniach wyższych w całym kraju.

Podczas kolejnych spotkań gimnazjaliści wezmą udział w zajęciach bloku humanistycznego (język polski, historia, języki obce).

Liceum zaprasza na zajęcia wszystkie zainteresowane grupy gimnazjalistów. W sprawie organizacji zajęć należy skontaktować się z sekretariatem szkoły: (43) 678 30 47.