Kolejna edycja konkursu z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”

Za nami kolejna edycja międzyszkolnego konkurs z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”, w którym brali udział uczniowie naszego liceum oraz oraz ZSP w Poddębicach. Konkurs został przygotowany przy współpracy nauczycieli germanistów z naszej szkoły i ZSP w Poddębicach.

Konkurs ma na celu rozwijanie kompetencji i umiejętności językowych uczniów, motywowanie ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy z języka niemieckiego, jak również promowanie tego języka w społeczności szkolnej.

Uczestnicy rozwiązywali test z elementami rozumienia tekstu słuchanego oraz czytanego. Uczniowie musieli zredagować wypowiedź pisemną, zareagować na określone sytuacje językowe oraz rozwiązać zadania leksykalno – gramatyczne.

Wyniki VI edycji międzyszkolnego konkursu języka niemieckiego „Deutsch ist ein PLUS”:

1. Barbara Pawlak – LO Poddebice

2. Karolina Maćczak – LO Poddębice

3. Estera Kowalczyk – ZSP Poddębice

3. Edyta Jaszczura – LO Poddębice

Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!