Karma wraca – pomoc dla Psiakowa

Ponad 800 kg karmy dla bezdomnych zwierząt zebrali w ostatnich tygodniach wolontariusze Stowarzyszenia „Licealista” działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach. W akcję zbiórki karmy i akcesoriów włączyli się wszyscy uczniowie szkoły, a – dzięki ich przedsiębiorczości – udało się w też zaangażować kilku sponsorów.

Pomysłodawcą akcji jest grupa młodzieży z klasy IIA, która uczestniczyła w projekcie „Wolontariat szyty na miarę”. Licealiści brali udział w szkoleniach dotyczących wolontariatu i działań społecznych, by potem stworzyć i zrealizować własny projekt.

Zebrana karma wyjechała dziś z Poddębic prosto do Schroniska Psiakowo w Łowiczu. Przedstawiciele schroniska wydawali się szczerze zaskoczeni skalą pomocy dla ich podopiecznych i na ręce grupy projektowej złożyli podziękowania dla całej społeczności szkolnej. Otrzymaliśmy też zaproszenie do wiosennych odwiedzin w Psiakowie. Zapowiada się więc długa i owocna współpraca.