Jak prowadzi samochód pijany kierowca? Uczniowie w alkogoglach.

Maturzyści z naszego Liceum uczestniczyli w profilaktycznym spotkaniu z Funkcjonariuszami Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, jak dużą odpowiedzialność bierze się na siebie stając się uczestnikiem ruchu drogowego.

Będąc w roli kierowcy samochodu, motoru, roweru czy idąc poboczem, a nawet przechodząc przez pasy odpowiadamy za siebie oraz osoby, które w tym czasie również znajdują się w pasie ruchu drogowego. Codziennie w naszym kraju na drodze śmierć ponosi osiem osób. To tak jakby w ciągu dwóch dni zginęli uczniowie jednej klasy… Przyczyną wypadków na drodze jest najczęściej zbyt duża prędkość pojazdów mechanicznych oraz pozostawanie pod wpływem alkoholu. Młodzi ludzie nie mają świadomości jak alkohol i inne środki psychoaktywne wpływają na sposób postrzegania oraz zdolność reagowania.
Maturzyści w trakcie zajęć mogli założyć narkogogle i spróbować pokonać odcinek drogi pieszo oraz alkogogle, a w nich kierując samochodem przejechać wytyczony odcinek trasy, wykonując slalom między pachołkami. Samo dojście do samochodu sprawiało młodym kierowcom dużą trudność…