Jak prowadzi samochód pijany kierowca? Uczniowie w alkogoglach.

Maturzyści z naszego Liceum uczestniczyli w profilaktycznym spotkaniu z Funkcjonariuszami Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, jak dużą odpowiedzialność bierze się na siebie stając się uczestnikiem ruchu drogowego.

Będąc w roli kierowcy samochodu, motoru, roweru czy idąc poboczem, a nawet przechodząc przez pasy odpowiadamy za siebie oraz osoby, które w tym czasie również znajdują się w pasie ruchu drogowego. Codziennie w naszym kraju na drodze śmierć ponosi osiem osób. To tak jakby w ciągu dwóch dni zginęli uczniowie jednej klasy… Przyczyną wypadków na drodze jest najczęściej zbyt duża prędkość pojazdów mechanicznych oraz pozostawanie pod wpływem alkoholu. Młodzi ludzie nie mają świadomości jak alkohol i inne środki psychoaktywne wpływają na sposób postrzegania oraz zdolność reagowania.
Maturzyści w trakcie zajęć mogli założyć narkogogle i spróbować pokonać odcinek drogi pieszo oraz alkogogle, a w nich kierując samochodem przejechać wytyczony odcinek trasy, wykonując slalom między pachołkami. Samo dojście do samochodu sprawiało młodym kierowcom dużą trudność…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code