II etap konkursu „Matematyczna Piramida”

W środę, 3. kwietnia w Łodzi odbył się etap okręgowy konkursu „Matematyczna Piramida” organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas drugich realizujących matematykę zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym i polega na rozwiązywaniu zadań matematycznych typu maturalnego, ale o podwyższonym stopniu trudności.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa o profilu matematyczno-fizycznym: Kinga Kądziela i Maciej Szymczak. Oboje wygrali wcześniej eliminacje szkolne. Teraz czekamy na wyniki drugiego etapu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.