Humaniści poznają sztukę dziennikarską

8 grudnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I i II o profilu dziennikarsko-prawniczym. Całość spotkania opierała się na poznaniu tajemnic pisania doskonałego wywiadu – większości z uczestników się to udało! Uczniowie dowiedzieli się, jak przygotować wywiad, w jaki sposób formułować pytania, jaka jest rola leadu.
Pisząc przykładowy dialog z panią Janiną Ochojską brali pod uwagę niezwykłą osobowość i ciekawy życiorys założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej. Najbardziej zaangażowani dostali także pracę domową. Chętni uczniowie mogą zmierzyć się z napisaniem felietonu świątecznego, który zostanie omówiony na kolejnych zajęciach – już w styczniu. Na spotkaniu w nowym roku poruszymy także tematykę reportażu.