,,GMO- szansa dla ludzkości, czy śmiertelne zagrożenie?” – nasi uczniowie na zajęciach Instytutu Kreatywnej Biologii

Uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, w dniu 19 października pojechali na zajęcia Instytutu Kreatywnej Biologii.

Zajęcia rozpoczęły swoją trzecią edycję. Organizowane są przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Na początku dziekan wydziału, prof. dr hab. Andrzej Kruk uroczyście rozpoczął tegoroczną edycję i przedstawił ofertę kierunków studiów. Pierwszy wykład poprowadziła Pani dr Pieniążek, dotyczący historii, składników i sposobu przygotowania perfum. Drugi wykład, pt. ,,GMO- szansa dla ludzkości, czy śmiertelne zagrożenie?” wygłosił Pan dr hab. Popławski. Zajęcia były bardzo ciekawe, lepiej poznaliśmy produkcję perfum i zastosowania modyfikacji genetycznej, dwóch znaczących i powszechnych elementów ludzkiego życia.