Fizyka w Biegu – innowacyjny projekt dla licealistów

Zakończył się nietypowy projekt ” Fizyka w Biegu”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Jacka Bieniasa.

Działania projektu miały na celu połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu z badaniem praw fizyki w praktyce. Podczas cyklu spotkań w poddębickim Parku Zmysłów uczniowie brali udział w biegach i treningach pod okiem wykwalifikowanych trenerów i członków klubu biegacza „Zdyszani.pl”. Przy pomocy specjalistycznych aplikacji licealiści mierzyli zależności drogi od czasu, obliczali średnią i tworzyli podsumowania treningów w postaci wykresów.

Najwytrwalsi biegacze wzięli udział w czerwcowym, dziesięciokilometrowym „Biegu bez Barier”. Udało się zebrać silną grupę. Trasa była trudna do pokonania, jednak nasi uczniowie spisali się świetnie. Liczymy na więcej sportowych sukcesów!

opracowały: Marita Antczak, Karolina Marszałek, Jagna Cedrych, Zuzanna Kaszuba.