Dzień otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

Trzecioklasiści z klasy o profilu humanistycznym wzięli udział w Dniach otwartych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Była to okazji do spotkania studentów i zadania im pytań o studiowanie w praktyce. Licealiści wzięli także udział w zajęciach i warsztatach.

Na gości w holu budynku czekali studenci poszczególnych kierunków, którzy zapoznali licealistów z ofertą edukacyjną. Nie zabrakło przy tym językowych zabaw łamigłówek, konkursów oraz smakowitych przekąsek. Poddębiccy licealiści mogli także uczestniczyć w warsztatach. Ich wybór był duży, więc każdy znalazł coś dla siebie.

Braliśmy udział w zajęciach:
– „Poczuj w sobie siłę lwa” dotyczących emisji głosu i technik mówienia.
– „Wirtualny spacer po Barcelonie” omawiających najciekawsze miejsca i zabytki Barcelony, prowadzone przez studentki filologii hiszpańskiej.
– „Vive La Franca” zapoznających młodzież z francuską kulturą, ubiorem, językiem, a także kuchnią.
– „Lingwistyka dla biznesu” – warsztatach na temat roli kompetencji językowych i umiejętności pożądanych na rynku pracy.
– „Radiowy teatr wyobraźni” podczas których można było się wczuć w rolę spikera radiowego oraz dziennikarza przygotowującego krótki materiał radiowy. Uczniowie otrzymają wkrótce swoje nagrania pocztą email.

Dni otwarte na wydziale filologii UŁ okazały się dla wszystkich ciekawym doświadczeniem i – być może – będą miały wpływ na decyzje maturzystów dotyczące dalszej drogi edukacyjnej.