Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

Kilka dni temu uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Uczelnia zaoferowała przyszłym studentom przegląd wszystkich proponowanych kierunków (filologii polskiej, filologii hiszpańskiej, logopedii, produkcji teatralnej czy dziennikarstwa).

Młodzież uczestniczyła w wykładach i zajęciach warsztatowych na temat Public Relations i technik reklamy. Podczas wykładu „Olga, Brajan, Borys – a Ty jak masz na imię?” poznawała odpowiedzi na wiele pytań dotyczących nazw własnych i najpopularniejszych imion oraz ich historii. Uczniów klasy o profilu humanistycznym najbardziej zainteresował wykład z zakresu glottodydaktyki „Czasem trudne – nigdy nudne!” dotyczący nauczania obcokrajowców języka polskiego. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jakie problemy sprawia język polski osobom innych narodowości.

Liczne wyjazdy na uczelnie wyższe, w których biorą udział nasi uczniowie , to atrakcyjny sposób na poznawanie realiów życia studenckiego i pomoc w przyszłych wyborach edukacyjnych.