Dzień Edukacji Narodowej 2021

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” – cytat Marka Twaina towarzyszył tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Miały one odświętny charakter, choć odbywały się w okrojonym – ze względu na sytuację epidemiologiczną – gronie.

Na uroczystości mieliśmy przyjemność gościć Starostę Powiatu Poddębickiego – Panią Małgorzatę Komajdę, Wicestarostę – Pana Piotra Majera oraz przedstawicieli Zarządu Rady Rodziców. Poszczególne klasy reprezentowało kilkoro uczniów z każdego oddziału. Nie zabrakło życzeń zaproszonych Gości kierowanych w stronę grona pedagogicznego i akademii artystycznej przygotowanej w stylu oscarowej gali.

Spotkanie było także okazją do oficjalnego docenienia pracy nauczycieli i wręczenia im nagród. Pan Andrzej Cieślak został uhonorowany nagrodą Łódzkiego Kuratora Oświaty. Nagrody Starosty Powiatu Poddębickiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymali: Pan Jarosław Terlecki, Pani Anna Perlińska-Supeł i Pan Piotr Kowalczyk. Nagrody z rąk Dyrektora, Pana Jarosława Terleckiego odebrało kilkunastu nauczycieli i pracowników szkoły.

W Dniu Nauczyciela zostało wyróżnionych także kilkoro uczniów szkół powiatu poddębickiego. Otrzymali oni stypendia w ramach pierwszej edycji Poddębickiego Funduszu Stypendialnego organizowanego przez, działające przy naszej szkole, Stowarzyszenie „Licealista”. Czeki na 2500 zł wręczała przedstawicielka fundatora stypendium – firmy K-FLEX Polska, Pani Beata Łukaszewicz.

Dzień Edukacji Narodowej 2021 zaliczamy do bardzo udanych! 🙂

(fot. W. Dziedzic)