Działo się… Dzień Otwarty 2018

Pierwszy dzień wiosny nasza szkoła powitała kolejnym dniem otwartym. Licznie przybyła do nas młodzież z gimnazjów, nie tylko powiatu poddębickiego. Gościliśmy bowiem uczniów ze szkół w: Aleksandrowie Łódzkim, Dalikowie, Domaniewie, Lutomiersku, Parzęczewie, Pęczniewie, Poddębicach, Uniejowie, Wartkowicach, Zadzimiu, Zygrach.

Nauczyciele i uczniowie przygotowali różnorodne zajęcia i warsztaty tematyczne.

W trakcie „Zabaw z fizyką” uczniowie zapoznali się z wykorzystaniem materiałów inteligentnych w życiu codziennym, medycynie, technice. Mogli samodzielnie obserwować hydrożel i jego właściwości.
Matematyka została zaprezentowana inaczej niż zwykle. Uczniowie bawili się liczbami
i rozwiązywali szyfry matematyczne.

Na informatyce „programowano się na sukces” – programowano roboty.

„W krainę czarów” udali się uczniowie na zajęciach z chemii eksperymentalnej. Dokonywano między innymi palenia magnezu w parze wodnej.

Na zajęciach z biologii „Szkiełko i oko” młodzież miała możliwość pracy z mikroskopami. Uczniowie samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe ze skórki liścia cebuli i skórki liścia fiołka oraz wybarwiali ziarna skrobi w ziemniakach.

Problemy ekologiczne poruszano na warsztatach geograficznych. Przedstawiono także prezentację: „Norylsk – najbardziej zanieczyszczone miasto w Rosji”.

Odbyły się także „Spotkania z językiem polskim”. Łamańce językowe miały na celu zwrócenie uwagi uczniów na zawiłości w mowie i piśmie. Wiedzę literacką poszerzali oni dzięki prezentacji multimedialnej dotyczącej „Lalki” B. Prusa.

Gimnazjaliści mieli także możliwość pogłębienia wiedzy na temat anglojęzycznej kultury w trakcie zajęć „Cool culture” oraz poprzez spotkanie na herbatce u królowej angielskiej Elżbiety II. Na innych zajęciach „London today” przedstawiono prezentację dotycząca stolicy Wielkiej Brytanii.

Dzięki „Grze historycznej IPN – Bitwa o Londyn” uczniowie poznali tajemnice Enigmy i wpływ Polaków na losy wojny. Dzięki trzem wybitnym polskim matematykom, według naukowców, wojna trwała krócej trzy lata i w jej wyniku zginęło o 30 milionów ludzi mniej.

Zajęcia z wiedzy o społeczeństwie dotyczyły monarchii w Europie.

Na warsztatach z języka niemieckiego „Deutschland in Europa” gimnazjaliści, poprzez wiele ciekawych zabaw i animacji językowych oraz pracę w grupach dowiedzieli się, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego. Wiele odpowiedzi znaleźli w prezentacji multimedialnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sprawnościowe ze strzelectwa oraz stoisko zorganizowane we współpracy z Wojewódzką Komendą Uzupełnień.

Pobytowi na siłowni towarzyszyło hasło „Ćwicz razem z nami”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!