Drugoklasiści na wystawie BODY WORLDS

źródło: lodz.bodyworlds.pl

Uczniowie klas drugich realizujących rozszerzoną podstawę programową z biologii, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w wyjeździe do Łodzi, gdzie zwiedzali znaną na całym świecie wystawę „BODY WORLDS”. Jest to ekspozycja poświęcona budowie anatomicznej człowieka.

Wszystkie wystawione eksponaty pochodzą z oryginalnych zwłok ludzkich, najczęściej osób, które wyraziły wolę, aby ich ciało pośmiertnie było wykorzystane do celów naukowych.

Wystawa daje możliwość poznania budowy i funkcjonowania poszczególnych układów narządów tworzących organizm ludzki. W wielu przypadkach pokazuje wyraźne różnice między zdrowymi i chorym organami np.: płuca palacza i osoby zdrowej czy naczynia krwionośne osób zdrowych i z chorobą miażdżycową.

Uczniów oprowadzał przewodnik, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób omawiał poszczególne eksponaty. Wiedza o ciele człowieka zdobywana i utrwalana w tak nietypowy sposób, na pewno zaprocentuje świetnymi wynikami na sprawdzianach i egzaminach z biologii.