Deutsch ist einfach

11 kwietnia odbyła się w naszej szkole IX edycja międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”, w którym brali udział uczniowie naszego liceum oraz ZSP w Poddębicach. Konkurs został przygotowany przy współpracy nauczycieli germanistów z tych dwóch szkół.

Konkurs jest organizowany od kliku lat i ma na celu rozwijanie kompetencji oraz umiejętności językowych uczniów, motywowanie ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy z języka niemieckiego, jak również promowanie tego języka w społeczności szkolnej.
Podobnie jak w minionych latach i tym razem uczestnicy rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę z podstawowych umiejętności językowych, tj. rozumienia tekstu słuchanego oraz czytanego. Uczniowie musieli również zredagować wypowiedź pisemną oraz rozwiązać zadania leksykalno – gramatyczne.

Wyniki IX edycji międzyszkolnego konkursu języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”:

1. Konrad Pisera
2. ex aequo Jakub Jaruga oraz Krystian Reksuł
3. Natalia Madaj

Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!