Czym to pachnie – kolejne zajęcia w ramach Akademii Ciekawej Chemii

15 listopada uczniowie klas 2B i IIC wzięli udział w drugim wykładzie cyklu Akademii Ciekawej Chemii, pt. „Czym to pachnie…”.

Człowiek poznaje świat za pomocą zmysłów. Jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczym jest węch. Dopiero pod koniec XX wieku udało się rozwiązać zagadkę działania węchu. Czym zatem jest zapach? W jaki sposób powstaje? Dlaczego kwiaty pachną? Jaki jest związek miedzy budową związków chemicznych, a ich wpływem na nas i nasze życie? Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie znaleźli na kolejnym wykładzie, w ramach projektu Uniwersytetu Łódzkiego, w którym nasza szkoła bierze czynny udział.