Czas na decyzję

Żeby pomóc maturzystom w wyborze własnej drogi i kariery zawodowej przeprowadzono w szkole w listopadzie i grudniu kilka ciekawych zajęć z zakresu doradztwa zawodowego.

Na początku listopada klasa 3b wzięła udział w warsztatach odnośnie prawidłowego pisania CV prowadzonych przez przedstawicielkę dużej niemieckiej firmy z Łodzi. Uczniowie przedyskutowali błędy pojawiające się w CV oraz zasady prawidłowej prezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej. Poza tym mieli możliwość zadawania nurtujących pytań osobie, która na co dzień w swojej pracy rekrutuje nowych pracowników.

W połowie listopada klasy 3a, 3b i 3c wzięły udział w zajęciach odnośnie pracy i studiowania za granicą prowadzone przez konsultantkę Eurodesk Polska, panią Agnieszkę Urbaniak. Uczniowie dowiedzieli się, o czym pamiętać przed wyjazdem, gdzie szukać informacji i pomocy oraz jakie formalności należy spełnić, jeśli chcemy studiować lub pracować w innym kraju.

13 grudnia odbyły się w naszym liceum zajęcia z doradztwa zawodowego, które poprowadziła Pani Dorota Malczyk, pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Poddębicach.

Wszystkie te lekcje i warsztaty zostały zorganizowane z myślą o naszych maturzystach, którzy stoją przed ważnymi wyborami, mianowicie przyszłych studiów, a w dalszej kolejności pracy zawodowej. Zajęcia miały pomóc i ułatwić jeszcze niezdecydowanym obranie dalszej edukacji zgodnie z ich predyspozycjami, zainteresowaniami i zdolnościami. Dziękujemy wszystkim prowadzącym za udane zajęcia.