Czas decyzji. Zajęcia doradztwa zawodowego

22 marca uczniowie klas IIId, IIIc, IIIf i IIf uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego prowadzonych przez wykładowcę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego dr Pawła Łuczaka. W trakcie dwugodzinnych warsztatów młodzież poznawała swoje predyspozycje osobowościowe do pełnienia określonych ról zawodowych oraz próbowała zaprojektować swoją drogę edukacyjno-zawodową w oparciu o własne zainteresowania i plany.

Dr Paweł Łuczak wyjaśniał uczniom nie to, na jakie studia wybrać, ale jakimi drogami edukacyjnymi dochodzić do określonych grup zawodowych w obrębie swoich zainteresowań.

Okazuje się, że mniej istotny jest wybór studiów, ale to, co chcielibyśmy w życiu zawodowym robić.