IFE nie ma przed nami tajemnic

Z Pokorą i pozytywnym Nastawieniem do matematyki podeszli uczniowie klas o profilu matematyczno-fizycznym IIA i IIB oraz ich nauczyciele – Pani A . Nastarowicz i Pani M. Pokora, do udziału w zajęciach na Politechnice Łódzkiej. Dr inż. Jakub Szczepaniak z Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE prowadził dla nich wykład z matematyki w języku angielskim.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, znane na świecie jako International Faculty of Engineering (IFE), jest jednostką Politechniki Łódzkiej, która od ponad 20 lat prowadzi liczne programy techniczne studiów w języku angielskim. Główny cel kształcenia IFE to kształcenie inżynierów, którzy będą posiadali odpowiednie kompetencje zawodowe połączone ze znajomością jeżyków obcych.

Uczniowie brali również udział w warsztatach kreatywnego myślenia – Design Thinking (DT) oraz mieli możliwości zapoznania się z nowocześnie wyposażonymi salami dydaktycznymi i infrastrukturą badawczą.

Mamy nadzieję, że tak spotęgowane pozytywnie oblicze PŁ zachęciło uczniów do podjęcia studiów w IFE .

Wyjazd zakończony został aktywnie – licealiści poskakali sobie w parku trampolin.:)