Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tuż przed długą majówka odbyła się w naszym liceum uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji.

W podniosły nastrój tego wydarzenia wprowadziła nas klasa 2d podczas uroczystego apelu.Uczniowie śpiewali  pieśni i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Zgodnie z maksymą Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” staramy się uświadamiać kolejnym rocznikom uczniów, że pamięć i wiedza historyczna jest bardzo ważna.