4 finał Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów w liceum

6 kwietnia w LO w Poddębicach odbył się po raz 4 finał Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów. Do konkursu przystąpili gimnazjaliści z Zadzimia, Uniejowa, Zygier, Pęczniewa oraz Poddębic.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap, w którym wzięło udział 48 uczniów, miał miejsce 30 marca i został przeprowadzony w gimnazjach. Do finału zakwalifikowało się 23 najlepszych.

Pierwsze miejsce i główną nagrodę zdobyła Aleksandra Woźniak z Gimnazjum w Poddębicach.

Drugie i trzecie miejsce wywalczyły uczennice Gimnazjum w Zadzimiu: Agata Gogolewska i Joanna Kuchciak. Kolejne miejsca zajęły: Julia Brzezińska, Klaudia Malinowska, Magdalena Michalak, Martyna Krajewska, Zuzanna Ignatowska, Patrycja Jaśkiewicz i Klaudia Modrzejewska.

Nagrody wręczali: Pani Dorota Kubiak, zastępca naczelnik Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Poddębicach oraz Jarosław Terlecki, dyrektor LO.

Słowa uznania należą się nauczycielkom przygotowującym uczniów do konkursu – Annie Pigłowskiej, opiekunce zdobywczyni pierwszego miejsca, Kindze Kolasa, Agnieszce Rafalskiej, Karolinie Pośpiech, Annie Bugajak i Magdalenie Rogowskiej oraz organizatorom konkursu, nauczycielom języka niemieckiego naszego LO, w tym zwłaszcza Wiolettcie Pawlak i Piotrowi Kowalczykowi, za przygotowanie prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Deutsch ist ein Plus”.