CZIPS – co to?

W naszym liceum działa już CZIPS – Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej – gdzie młodzi ludzie zdobywają wiedzę, badają lokalne potrzeby oraz będą tworzyć lokalne inicjatywy. A niebawem je zrealizują 😉

Centrum to nowoczesne miejsce i trwała struktura wzmacniania potencjału młodzieży powiatu poddębickiego, to miejsce, gdzie prowadzony jest projekt „Liderzy Młodzieżowi w CZIPS”, to swoista „kuźnia” młodych talentów oraz miejsce, gdzie młodzież uczy się, diagnozuje lokalne potrzeby i tworzy inicjatywy oddolne.

Centrum powstało w ramach projektu „Liderzy Młodzieżowi w CZIPS” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Projekt jest realizowany przez działające przy naszej szkole – Stowarzyszenie „Licealista”. Partnerem projektu jest oczywiście. Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach.

Głównym celem projektu jest wzrost aktywności obywatelskiej uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego. Uczniowie biorą udział w cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu edukacji obywatelskiej, ekonomii społecznej, wolontariatu oraz przedsiębiorczości. Młodzież uczy się diagnozować lokalne problemy oraz tworzyć i realizować własne inicjatywy społeczne.