Budżet Uczniowski

Uczniowie naszego liceum wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w I edycji Budżetu Uczniowskiego. Podobnie jak w Budżecie Obywatelskim społeczność szkolna mogła zgłaszać pomysły, które miały poprawić jakość nauki i funkcjonowania w szkole czy organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym lub sportowym.

Sami uczniowie w głosowaniu zdecydowali później, który pomysł najbardziej im się podoba i tym samym która grupa otrzyma 2 tys. zł ze środków Rady Rodziców na realizację swojego projektu.

Wygrał pomysł „Im wygodniej, tym swobodniej” autorstwa Dominiki Twardowskiej, Martyny Gołygowskiej i Michała Gutkowskiego. Zakupiono kolorowe pufy na korytarze, a biblioteka szkolna zyskała przytulny kącik dzięki nowym krzesłom, fotelom, lampkom. Uczniowie sami wykonali też kanapy z palet. Wszystko po to, aby stworzyć miłe i wygodne warunki do odpoczynku na przerwach.
Projekt zaangażował młodzież do aktywnego współtworzenia życia szkoły oraz podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej. Cieszy nas, z jakim zapałem grupa realizowała swój pomysł. Rzecznik Praw Ucznia zapewnia, że Budżet Uczniowski będzie kontynuowany w kolejnych latach.